II MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH

W dniu  9 listopada 2016 roku z okazji Święta Niepodległości w Zespołu Szkół Zawodowych  im. Sandora Petőfi w Ostródzie, dyrektor  Henryk Rybacki otworzył  II Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych.

Po krótkim przemówieniu uczniowie klas LO o profilu policyjnym i wojskowym, po zapoznaniu się ze szczegółowym harmonogramem  turnieju rozpoczęli rywalizację. Uczniowie ponownie zmierzyli się z pokonywaniem toru przeszkód w hali sportowej MOS-u oraz z biegiem na 600 m dziewcząt i 800 m chłopców, w rzucie granatem i biegiem z obciążeniem pod górkę nad jeziorem Sajmino. Każda drużyna do każdej konkurencji obowiązkowo musiała się składać się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Dopuszczalne było, żeby osoba uczestnicząca w konkurencji biegowej mogła uczestniczyć w konkurencji „rzut granatem”. Rywalizacja przebiegała w atmosferze fair play, której przy okazji towarzyszyła bardzo słoneczna pogoda. Z sześciu drużyn wyłoniono najlepszą klasę mundurową oraz Mistrzów w kategorii dziewcząt i chłopców na poszczególne konkurencje. W roku szkolnym 2016/2017 Mistrzem szkoły została klasa I LP (wychowawca p. J. Manka), wicemistrzem została klasa III LW (wychowawca p. A Szpila), brązowym medalistą została klasa I LW (wychowawca p. P. Karbowski ).

Pamiątkowe dyplomy, puchary i słodkości ufundowane przez Radę Rodziców wręczała wicedyrektor Maja Kurdziel.

Tekst: M. Kwacz