KONCERT „KOCHAM CIĘ POLSKO” W SP W SZYLDAKU

KONCERT "KOCHAM CIĘ POLSKO" W SP W SZYLDAKU

08 listopada 2019 r. w późnych godzinach popołudniowych odbył się w Szkole Podstawowej w Szyldaku uroczysty koncert patriotyczny „Kocham Cię Polsko!” z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie przy nastrojowych świecach i filiżance kawy wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wysłuchano popisów wokalnych w wykonaniu: uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.

Był to niezwykły i niezapomniany wieczór. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości. Nie zabrakło przyjaciół szkoły – Jolantę Dakowska – Warmińsko–Mazurskiego Lidera Młodzieżowego Wolontariatu. Warto szczególnie podziękować  niezawodnym uczniom szkoły – tak niewielkiej przecież szkoły, a tak bogatej w talenty i zapał do pracy. Szczególne podziękowania należą się paniom: Alinie Gazda, Agnieszce Obrębskiej i Annie Trzcińskiej za niezwykłą interpretację pieśni patriotycznych. Podziękowania należą się również  Arkadiuszowi Łopatowskiemu, który przygrywając na gitarze zaśpiewał kilka przepięknych pieśni o Ojczyźnie. Dyrektor szkoły – Robert Pestkowski mówiąc o roli wieczornicy podkreślił, że jest ona żywą lekcją historii i patriotyzmu, integrującą różne środowiska i łączącą pokolenia. Jest też znakomitym punktem odniesienia i wstępem do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat naszej historii zarówno w domu, jak i na lekcjach w szkole.

Autor: B. Blajda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.