MIKOŁAJKI W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU „RADOŚĆ” W OSTRÓDZIE

MIKOŁAJKI W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU "RADOŚĆ" W OSTRÓDZIE

Jak wiadomo 6 grudzień to bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci. Obchodzone są wówczas Mikołajki, a więc dzień wspomnień o Świętym Mikołaju-Biskupie Miry.

Przedszkolaki na tą okoliczność ubrały się wyjątkowo- po prostu na czerwono i ,,mikołajkowo”. Od samego rana dzieci wyczekiwały więc Świętego Mikołaja. Ale za nim to się stało dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Cierpliwie czekając na jego przybycie dzieci wspólnie bawiły się poprzez rozgrywanie różnych konkurencji sportowych, pląsach oraz zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez nauczycielki przedszkola.

Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. Nie mogło tak też być inaczej w  przedszkolu. Z uwagi na mnóstwo pracy w tym roku Święty Mikołaj posłał swoich mikołajkowych pomocników do przedszkola już 4 grudnia. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków Mikołaja, a dokładnie pomocników Mikołaja, Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Pomocnicy Św. Mikołaja zostali gorąco przywitani i zaproszeni przez dzieci do sal. W imieniu Świętego Mikołaja przedszkolaki otrzymały prezenty od mikołajkowych pomocników. Zaś przedszkolacy podziękowali za prezenty piosenkami oraz miłą i radosną atmosferą.

W  przedszkolu dzień ,,Mikołajek” był wyjątkowy i magiczny. Dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci, a niektórzy z nich zapewne nie mogą się doczekać kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. Niewątpliwie dzień Mikołajek wprowadził wszystkich przedszkolaków, a także pracowników przedszkola w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Kasia Kuba

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.