NIETYPOWA WYCIECZKA EDUKACYJNA

NIETYPOWA WYCIECZKA EDUKACYJNA

W dniu 25 listopada 2019 roku uczniowie klasy IIIA Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Sądu Rejonowego w Ostródzie.

Celem wycieczki było zapoznanie z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego. Na spotkanie przybyła sędzia Elżbieta Miltyk-Chybicka, która zaprosiła uczniów, m.in. do jednej z sal rozpraw. Wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Pani sędzia pouczyła, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy, pokazała również togę i łańcuch z wizerunkiem orła. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce.

Uczniowie włączyli się do rozmowy, zadając pani Sędzi pytania, które świadczyły o ich dużym zainteresowaniu omawianą problematyką. Wycieczka do Sądu Rejonowego w Ostródzie była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy  i nowych doświadczeń.

Alina Rogowska

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.