PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM „RADOŚĆ”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM "RADOŚĆ"

Dzień 6 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Niepublicznego ,,Radość” i ich rodziców.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich „Biedronek” oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Następnie pani dyrektor Jadwiga Otremba dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w poczęstunku tortu, specjalnie przygotowanego na uroczystość pasowania. Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam i tatusiów pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Dla Przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.