„PIĄTKA” DO HYMNU

"PIĄTKA" DO HYMNU

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewane zostały 4 zwrotki hymnu narodowego. Do akcji włączyło się 258 uczniów, 60 przedszkolaków z grup: „Ekoludki”, „Mali Odkrywcy”, „Żaczki” i grono pedagogiczne.

W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Radna Miejska i Przewodnicząca Rady Osiedla Plebiscytowego p. Anna Monist, a także Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Więcek. W szkolnej sali gimnastycznej, która przybrała tego dnia barwy narodowe, zapanowała  miła i odświętna atmosfera. Uczestnicy tej akcji również ubrali stroje biało-czerwone lub galowe przyozdobione pięknymi kotylionami.

Następnie pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego delegacja Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor i zaproszonych gości złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem „Wielki Dar Wolnej Ojczyźnie, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości” znajdujący się na ternie sąsiadującej ze szkołą Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Faustyny Kowalskiej w Ostródzie.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.