PÓŁKOLONIA ZIMOWA „FERIE 2020” W SP 5

PÓŁKOLONIA ZIMOWA "FERIE 2020" W SP 5

W dniach 20-24.01.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie odbyła się półkolonia zimowa „Ferie 2020”.

Głównym jej celem było zapewnienie opieki oraz pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów naszej szkoły. Na półkolonię zimową  uczęszczało trzydziestu uczniów z klas I-III. Dzieci były podzielone na dwie grupy, opiekunami i wychowawcami byli nauczyciele zatrudnieni
w szkole. Uczniowie korzystali z wyżywienia. Program zajęć był bardzo atrakcyjny i bogaty. Dzieci uczestniczyły w dwóch wyjazdach: do Centrum Zabaw „Planeta Kids” w Ostródzie i Kina „Helios” w Olsztynie.

Na terenie szkoły brały udział w pięciu blokach tematycznych: zajęcia kulinarne, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia eksperymentalno-badawcze, gry i zabawy logiczne oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe. Dzięki sprzyjającej pogodzie uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Rozwijały zainteresowania kulinarne, samodzielnie przygotowując babeczki. Rozwijały kreatywność biorąc udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. Przeszły praktyczny kurs z fizyki i chemii podczas zajęć eksperymentalno-badawczych. Oprócz tego  w każdej grupie odbyły się gry i zabawy logiczne. Na uwagę zasługuje fakt, iż wychowawcy podczas pracy z dziećmi wykorzystywali technologię informacyjną i komunikacyjną. Uczestnicy półkolonii zimowej byli bardzo zadowoleni, świadczyła o tym wysoka frekwencja. Na zakończenie wszyscy uczestnicy  otrzymali słodkie upominki i gadżety.

Adrianna Achrem

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.