PROJEKT EDUKACYJNY „ZRÓBMY POKÓJ” W 7 PODSTAWÓWKACH GMINY OSTRÓDA

PROJEKT EDUKACYJNY "ZRÓBMY POKÓJ" W 7 PODSTAWÓWKACH GMINY OSTRÓDA

W Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Zróbmy pokój”.

Celem projektu było szerzenie wiedzy wśród uczniów na temat wartości pokoju na świecie, wskazanie obszarów i omówienie sytuacji ludności na terenach dotkniętych długotrwałym konfliktem zbrojnym. Zbierano także pieniądze na bibliotekę w Sudanie Południowym, a także na zrealizowanie inicjatywy międzyszkolnej czyli Turnieju Piłki Nożnej. PROJEKT EDUKACYJNY "ZRÓBMY POKÓJ" W 7 PODSTAWÓWKACH GMINY OSTRÓDADziałania wspierała Polska Akcja Humanitarna oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 37 w Ostródzie z panem Czesławem Rzepką na czele.

W akcji udział wzięli uczniowie z 7 szkół podstawowych Gminy Ostróda czyli z Pietrzwałdu, Tyrowa, Idzbarka, Zwierzewa, Lipowa, Brzydowa i Szyldaka.

Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie informacji na temat wybranego kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym, przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na bibliotekę w Sudanie Południowym, wykonanie plakatu i wizualne zaprezentowanie się podczas finału. W tej części bezkonkurencyjni byli uczniowie ze SP w Zwierzewie. Prezentację uświetniły Cheerleaderki z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, które zatańczyły dwa układy taneczne, dedykowane zaproszonym gościom.

PROJEKT EDUKACYJNY "ZRÓBMY POKÓJ" W 7 PODSTAWÓWKACH GMINY OSTRÓDAFinałem był Turniej Piłki Nożnej rozegrany w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.Uczniowie w przerwach między meczami mieli okazję obejrzeć wystawę pamiątek żołnierzy, przebywających na misjach pokojowych w różnych krajach.

Wyniki całego turnieju przedstawiały się następująco: I miejsce SP Pietrzwałd – Somalia, II miejsce SP Tyrowo – Nigeria, III miejsce SP Idzbark – Haiti, następnie kolejno: SP Zwierzewo – Sudan Południowy, SP Lipowo – Irak, SP Szyldak – Ukraina, Brzydowo – Syria.

W wyniku zbiórki funduszy zebrano ponad 1000 złotych.

Głównym opiekunem projektu była pani Teresa Pieczuro, a jego wykonawcami – uczniowie klasy III B. Do prac projektowych włączyli się także nauczyciele: Magdalena Jankowska, Anna Małecka i Piotr Garnusz.

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.