ŚNIADANIE DAJE MOC – PRZEDSZKOLAKI O TYM WIEDZĄ

ŚNIADANIE DAJE MOC - PRZEDSZKOLAKI O TYM WIEDZĄ

W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy IIIa  oraz grupa „EKOLUDKI” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostródzie, pod kierunkiem pań – Marzeny Maniak  i Aliny Rogowskiej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Ideą akcji było zachęcenie dzieci do codziennego zjadania smacznego i  pożywnego śniadania, które daje siłę i energię na cały dzień.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki oraz warzywa i owoce. Nie zabrakło również zdrowej wody mineralnej. Dzieci, przy aktywnym udziale wychowawców, przygotowały pyszne, kolorowe, zdrowe kanapki. Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia stał się dla dzieci nie tylko okazją do nauki, ale też wspaniałą zabawą. Akcja dała dzieciom szansę na integrację grup, zwiększenie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

MJ

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.