SZKOLNA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI W SZYLDAKU, BRZYDOWIE, TYROWIE I ZWIERZEWIE

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych w klasach IV – VI.

Pozyskane środki pochodzą z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 – Europejski Fundusz Społeczny. Całkowity koszt projektu wynosi 1 130 819,95 zł, z czego wsparcie ze środków Unii Europejskiej to aż 95%, czyli 1 074 279,95 zł. Projekt realizowany będzie w Szkołach Podstawowych w Szyldaku, Brzydowie, Tyrowie i Zwierzewie.

Dzięki tak znaczącym środkom unijnym w gminie Ostróda zostanie podniesiona jakość oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów poprzez stworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu. Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów klas IV – VI z 4 szkół z terenu gminy Ostróda poziomu kompetencji w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

W celu zapewnienia kompleksowego wsparcia, oprócz zajęć dla uczniów, planowane jest także przeszkolenie nauczycieli w zakresie nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz wyposażenie szkolnych pracowni przedmiotowych w pomoce naukowe do nauczania tych przedmiotów.

W celu podniesienia umiejętności w zakresie stymulowania rozwoju dziecka, w projekcie udział wezmą także rodzice. W każdej z czterech szkół organizowane będą zajęcia dla dzieci i spotkania dla rodziców, dodatkową atrakcję stanowiły będą wyjazdy i wycieczki naukowe.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 do 31.08.2018

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.