U Petöfiego inwestują w młodzież

U Petöfiego inwestują w młodzież

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi realizowany jest projekt unijny z funduszy RPO WiM  „Zainwestuj w siebie” .

Jest to świetna szansa na rozwój umiejętności zawodowych młodzieży uczącej się w technikum.

Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie zatrudnialności uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, w szczególności poprzez poprawę jakości kształcenia zawodowego. Projekt zakłada wsparcie w postaci szkoleń, kursów i staży zawodowych, co przyczyni się do podniesienia kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów ostródzkiego Petöfiego niezbędnych na obecnym rynku pracy.

Rodzaje wsparcia, jakie daje projekt: KURS ECDL, CAD, KURS Z ASERTYWNOŚCI (technik informatyk), KURS MAŁA KSIĘGOWOŚĆ, ZARZĄDZANIE CZASEM (technik ekonomista i technik handlowiec), KURS BARMAN, BARISTA, KURS AUTOPREZENTACJA ( technik hotelarz, technik żywienia i usług gastronomicznych)

KURS ANIMATOR CZASU WOLNEGO,  KURS  AUTOPREZENTACJA (technik obsługi turystycznej).

Dla wszystkich uczestników bezpłatny kurs Prawa Jazdy kategoria B oraz kurs TOEIC (kurs z języka angielskiego). Uczniowie biorący udział w projekcie maja dodatkowo zagwarantowany bezpłatny posiłek obiadowy w trakcie zajęć oraz zwrot kosztów dojazdu.

W ramach projektu każdy uczeń realizuje staż zawodowy zgodny ze swoim kierunkiem kształcenia w ilości 150 godzin. Ponadto uczestnik otrzymuje wynagrodzenie za odbyty staż.

Jak widać, warto podjąć się dodatkowego kształcenia i zainwestować w siebie.

Tekst i foto: Maja Kurdziel

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.