UCZNIOWE SP NR 5 W OSTRÓDZIE NA I MIEJSCU W WOJEWÓDZKICH ELIMINACJACH W KONKURSIE „EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY”

UCZNIOWE SP NR 5 W OSTRÓDZIE NA I MIEJSCU W WOJEWÓDZKICH ELIMINACJACH W KONKURSIE "EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY"

Mimo nauczania zdalnego Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie postanowiła po raz drugi wziąć udział w konkursie Europejski Quiz Finansowy, którego organizatorem w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Jest on dedykowany dla uczniów klas VII i VIII i ma na celu: upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i krajach Unii Europejskiej, poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni, wzbudzenie zainteresowania tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy, wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej, a także kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.

Europejski Quiz Finansowy to kilkuetapowy konkurs edukacyjny, polegający na współzawodnictwie z uczniami z całej Europy. Rozwiązują oni testy wiedzy, które mają charakter interaktywny (odbywają się m.in. z wykorzystaniem aplikacji Kahoot). W zmaganiach liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas w jakim jej udzielono.

Już od października zainteresowani zagadnieniami związanymi z finansami, systemami bankowymi i bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni pracowali pod czujnym okiem pani Małgorzaty Joniec – nauczyciela matematyki i informatyki. A to wszystko po to, by 18 grudnia 2020 r. wziąć udział w I części konkursu, po której do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Szymon Lampkowski i Piotr Pepłowski z kl. VIIA oraz Szymon Wiśniewski i Wojciech Kania z kl. VIIB. 

Chłopcy przystąpili zatem do II etapu, gdzie drużyna w składzie Szymon Wiśniewski i Wojciech Kania zajęła I miejsce w województwie, dzięki czemu już 15 marca wzięli udział w etapie krajowym. Na tym etapie zakończyli swoją tegoroczną przygodę z Europejskim Quizem Finansowy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.