UCZNIOWIE Z SAMBOROWA ODWIEDZILI OSTRÓDZKĄ KOMENDĘ

UCZNIOWIE Z SAMBOROWA ODWIEDZILI OSTRÓDZKĄ KOMENDĘ

„I ty możesz zostać policjantem” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie z ostródzkimi policjantami. Nastolatkowie podczas wizyty zwiedzili komendę i dowiedzieli się na czym polega praca funkcjonariuszy, jakie wymagania należy spełnić by zostać policjantem oraz o tym, jak wygląda rekrutacja do Policji. Wśród odwiedzających byli przyszli potencjalni kandydaci na policjantów.

Ostródzcy policjanci kładą ogromny nacisk na działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Regularnie odwiedzają uczniów w przedszkolach i szkołach rozmawiając z nimi na temat bezpieczeństwa i zachęcają do wstąpienia w szeregi policyjne. Tym razem to funkcjonariusze byli gospodarzami spotkania.

Dzisiaj (30.04.2019r.) ostródzką komendę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.

Podczas spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega proces rekrutacji do służby w naszej formacji oraz jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach. Nastolatkowie spotkali się z dzielnicowymi i policjantem ruchu drogowego i oglądali sprzęty wykorzystywane w codziennej pracy.

Policjanci przybliżyli im również etapy doboru do służby i wszystkie zagadnienia związane z rekrutacją do tej formacji.

Nie zabrakło również pogadanki na temat zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Spotkanie w ostródzkiej komendzie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.