V MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH W EKONOMIKU

V MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH W EKONOMIKU

W dniu 15 listopada w Ekonomiu odbyły się V Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych.

Po przywianiu i rozpoczęciu turnieju przez wicedyrektor Maję Kurdziel uczniowie klas policyjnych i wojskowych zostali rozprowadzeni do miejsc, gdzie odbywały się poszczególne konkurencje. Na terenie szkoły zmagali się na torze przeszkód, a nad jeziorem Sajmino w biegu na 500 m. dziewcząt i 1000 m. chłopców, w rzucie granatem i w biegu z obciążeniem 30 m. Klasy rywalizowały drużynowo oraz indywidualnie.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła klasa I GLPW (118 pkt.), II miejsce- kl. II PLPW (107 pkt.), a III miejsce zdobyła klasa III LP, która uzyskała 84 pkt. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały: na torze przeszkód Małgorzata Ziółkowska z klasy I PLPW z czasem 1:28:84, w rzucie granatem Kinga Kaczorek z klasy I PLPW – 30 m., w biegu na 500 m. Weronika Burlińska z kl. I PLPW z czasem 1:36:27, w biegu z obciążeniem Sandra Pokojska 00:14:27 z kl. I PLPW.

W kategorii chłopców mistrzami zostali: tor przeszkód Mateusz Reszka I GLPW 1:08:44, rzut granatem Kamil Kuciński II LW 54 m., bieg na 1000 m. Konrad Solis I GLPW,czas 2:52:21, bieg z obciążeniem Damian Olszewski III LW 00:11:80. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, zwycięzcy w kategorii indywidualnej otrzymali pamiątkowe medale. Sponsorem nagród była Rada Rodziców. Po zmaganiach wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na ciepły posiłek, po którym byli uczestnikami pokazu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostródzie, zorganizowanej przez p. Piotra Konopkę.

Uczniowie mogli obejrzeć jak wyglądają procedury grupy technicznej straży pożarnej. Nad całością turnieju czuwali nauczyciele: Wioletta Gutfrańska, Małgorzata Kwacz, Jarosław Mańka, Ryszard Kwacz, Andrzej Szpila i Piotr Karbowski ( ratownictwo medyczne).

Tekst i foto: Małgorzata Kwacz

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.