WIELKANOCNY KONKURS W EKONOMIKU

WIELKANOCNY KONKURS W EKONOMIKU

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w ZSZ im.S. Petöfi został przeprowadzony konkurs on – line na wielkanocny mazurek.
Celem konkursu było podtrzymanie tradycji pieczenia mazurków i wyłonienie mistrza domowych wypieków. W konkursie brali udział uczniowie z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie mazurka i przesłanie receptury oraz zdjęć z wykonanej pracy. Wszystkie mazurki były pięknie ozdobione i miały różne kształty. Liczyła się pomysłowość na dobór składników i kreatywność wykończenia. Jury pod przewodnictwem szefowej cukierni „Szczepańscy” w Lubawie, na podstawie przesłanych prac przyznało miejsca :

I miejsce zajął „Mazurek przekładany dżemem z czarnej porzeczki z masą budyniową” Wiktorii Sonenberg z klasy I ,  II miejsce- „Mazurek Kajmakowy” Oliwii Budzich z klasy I, a na III miejscu znalazł się „Mazurek Malinowy” Bartosza Wolskiego z klasy III. Natomiast mazurek Dominiki Krajzewicz z klasy I i Zuzanny Dzięcioł z klasy II otrzymał wyróżnienie. Dla uczestników przewidziane są dyplomy, nagrody i upominki, które ufundowało Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: W. Bartnicka

Foto: uczestnicy konkursu

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.