ZAKODUJ SWÓJ SUKCES – STARSI UCZĄ MŁODSZYCH

ZAKODUJ SWÓJ SUKCES - STARSI UCZĄ MŁODSZYCH

W dniach 12-23 października uczniowie klas I-VIII wzięli udział w projekcie szkolnym „Zakoduj swój sukces – starsi uczą młodszych”, który realizowaliśmy w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Dzieci w tym czasie nie tylko kodowały, programowały na lekcjach informatyki, ale również podjęły się dodatkowych wyzwań. Uczniowie klas VII przygotowali lekcje dla młodszych kolegów z klas I-III. Przez cały tydzień odwiedzali ich na lekcjach informatyki i prowadzili z nimi zajęcia (oczywiście pod ścisłą kontrolą nauczyciela). Opowiadali im o zaletach kodowania oraz wykorzystując platformę Godzina Kodowania wspólnie kodowali. Dzieci były zachwycone wykonywanym zadaniami, a najfajniejsze było to, że podczas ich ciężkiej pracy pomagał im Król Maciuś I –  szkolna maskotka, która sama uwielbia programowanie. Podczas długich przerw w środę i czwartek Król Maciuś I rozdawał uczniom klas I-IV krzyżówki, a dla V-VIII zagadki na temat programowania, kodowania i pojęć informatycznych.

Blisko trzydziestka uczniów, która pierwsza poprawnie rozwiązała swoje zadanie, otrzymała od szkolnej maskotki słodką nagrodę. Te dwa tygodnie, które w  szkole były poświęcone programowaniu na długo zapadną wszystkim w pamięci.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.