2500ZŁ DLA BEZROBOTNYCH. DLA NIEKTÓRYCH PRACA BĘDZIE… NIEOPŁACALNA?

MORĄG: USIŁOWALI OSZUKAĆ METODĄ "NA POLICJANTA"

Od czerwca osoby bezrobotne z powodu epidemii koronawirusa być może otrzymają dofinansowanie w wysokości 2 500 PLN.

Zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych i wprowadzenie nowego świadczenia dla osób, które straciły pracę w wyniku epidemii koronawirusa, to dwa główne cele ustawy przedłożonej Sejmowi. Głosowanie może się odbyć już w przyszłym tygodniu.
Zasiłek dla zwolnionych osób zwiększy się z obecnych 861 zł do 1300 zł. Dodatek solidarnościowy wypłacany dodatkowo przez okres trzech miesięcy będzie wynosił 1200 PLN. Oznacza to, że osoba, która straciła pracę z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii, otrzyma 2500 PLN brutto w ciągu pierwszych trzech miesięcy.
Obecnie minimalna pensja brutto wynosi 2600 PLN. Jednak wielu komentatorów podkreśla fakt, że niektórzy Polacy, nawet ci z najniższymi płacami, muszą zgodzić się na obniżkę płac o 20%. W tym przypadku jest to 520 PLN – osoba pracująca może otrzymać 2080 PLN brutto, podczas gdy na konto osoby bezrobotnej trafi 420 PLN więcej.

1 comments

Tragedia, powrót komuny i socjalizmu. Takimi decyzjami państwo zachęca do nie pracowania i dalszej degeneracji społeczeństwa. Niech zaproponują coś innego, niż rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.