BĘDZIEMY MIELI BUDYNKI ”NA KSZTAŁT” DAWNEGO SPICHLERZA PRZY NABRZEŻU

BUDYNKI NA WZÓR DAWNEGO SPICHLERZA. KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA NABRZEŻA

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta poruszono temat zagospodarowania terenu po dawnym spichlerzu przy ul. Spichrzowa. Dzisiaj podjęto uchwałę o wszczęciu procedur administracyjnych mających na celu jego zmianę.

W dniu 4 czerwca 2019 r. Grupa JOTA złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego spółki na ulicach Spichrzowej i Słowackiego. Lokalny plan w tym obszarze został przyjęty w 1998 r. I obecnie przewiduje się tam świadczenie usług turystycznych. Plan zostałby przekształcony w budynki mieszkalne, przy dozwolonej funkcji usługowej.

Planowane jest zbudowanie kompleksu 3 budynków mieszkalnych o tej samej wysokości, ale różnej wielkości, w oparciu o model dawnego spichlerza.Teraz przedstawiciel firmy JOTA Group uzyskał pozytywną opinię konserwatora zabytków, postanowiono także rozjaśnić kolorystykę budynków i dokonać pewnych zmian zgodnie z sugestiami konserwatora i opinii mieszkańców, co wcześniej sugerowali niektórzy radni. Zmiany i projekty wyglądu calości będą konsultowane.

Po tym, jak przedstawiciel grupy JOTA otrzymał pozytywną opinię od konserwatora zabytków, postanowiono również rozjaśnić kolory budynków i wprowadzić pewne zmiany zgodnie z sugestiami konserwatora i opiniami mieszkańców, jak wcześniej sugerowali niektórzy radni miejscy.

Rada Miasta przyjęła uchwalę o rozpoczęciu sporządzenia zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Spichrzowej.

GRAFIKI KONCEPCYJNE PONIŻEJ:

DAWNY SPICHLERZ:

BĘDZIEMY MIELI BUDYNKI ''NA KSZTAŁT'' DAWNEGO SPICHLERZA PRZY NABRZEŻU

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.