BUDOWA ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S5 ORNOWO – WIRWAJDY PRZEKROCZYŁA PÓŁMETEK

BUDOWA ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S5 ORNOWO - WIRWAJDY PRZEKROCZYŁA PÓŁMETEK

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo–Wirwajdy przekroczyła półmetek. Prace realizowane przez Budimex na fragmencie drogi ekspresowej S5 między Ostródą a Iławą wyprzedzają harmonogram.

Odcinek realizowany w ramach kontraktu długości około 5,3 km jest kontynuacją obwodnicy Ostródy i stanowi część trasy ekspresowej S5 do Grudziądza, a finalnie do Bydgoszczy, Poznania i Wrocławia.

Realizacja inwestycji odbywa się w formule „Projektuj i Buduj”. Obecnie po 16-tu miesiącach prac budowlanych, odcinek drogi ekspresowej Ornowo –Wirwajdy jest na etapie ponad 50% zaawansowania. Z uwagi na to, że zakończenie kontraktu przypada na maj 2023 r., jest to bardzo dobry postęp robót budowlanych – mówi Cezary Łysenko – Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex

Prace są wykonywane na wielu frontach jednocześnie. Realizowana jest budowa nasypów, obiektów mostowych i warstw konstrukcyjnych jezdni. Ułożone zostały już pierwsze odcinki podbudów bitumicznych. Średnio na budowie pracuje 170 pracowników i 98 sztuk ciężkich jednostek sprzętowych. Zrealizowano już przebudowę kolizji elektroenergetycznych, teletechnicznych, wodno-kanalizacyjncyh i gazowych. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa, kanał teletechniczny, jak i umocnienia zbiorników retencyjnych oraz prace na cieku Morlińska Struga – mówi Cezary Łysenko.

Budowa S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy jest kolejną inwestycją drogową Budimeksu w tej części Polski. Wcześniej generalny wykonawca zrealizował obwodnicę Olsztyna oraz obwodnicę Ostródy pododcinek A i B, czyli blisko 20 – kilometrowy fragment trasy ekspresowej S7 (9,7km) i niewiele krótszą drogę krajową DK16 (9km).

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.