BURMISTRZ NIE WYRAZIŁ ZGODY NA ZORGANIZOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W RZUCIE MAGNESEM W OSTRÓDZIE

BURMISTRZ NIE WYRAZIŁ ZGODY NA ZORGANIZOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W RZUCIE MAGNESEM W OSTRÓDZIE

Już od pewnego czasu w Ostródzie grupa wolontariuszy organizuje rzuty magnesem do jezior i przy okazji czyści je i jego linię brzegową.

„Łowienie” za pomocą magnesu neodymowego pozwala na czyszczenie brzegów jezior z zaległych śmieci. W 99% wyłowione w ten sposób przedmioty, to po prostu śmieci: śmietniki, butelki, siatki, buty, odzież a nawet elementy i pozostałości mebli. Podczas takich akcji sprzątana jest także linia brzegowa, gdzie najczęściej spotyka się butelki, puszki, opakowania po przynętach dla ryb, opakowania po produktach spożywczych, nawet jeszcze teraz – pozostałości po udanej imprezie grillowej, plastik i inne.

Sylwester Pepel (pomysłodawca wszystkich akcji) oraz Bruno Łowca Mazury już od dłuższego czasu przyczyniają się do prowadzenia takich wydarzeń w Ostródzie. Wiele osób podkreśla, iż jest to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu całych rodzin.

Moja Nina jest zachwycona wszystkimi akcjami. Jest zadowolona i podekscytowana, że może robić coś, co robią dorośli. Ma zaledwie 9 lat a ja z mężem bardzo się cieszę, że razem możemy spędzić rodzinne południe. Takie akcje maja sens, bowiem kształtują pewna postawę u dziecka – nie wolno śmiecić i z takie zachowanie nie powinno mieć aprobaty wśród społeczeństwa. Przy okazji dziecko ma nowe doświadczenia, spędza czas z najbliższymi na świeżym powietrzu, robi dobry uczynek i widzi, że można robić coś innego, niż tylko grać na komputerze – dodaje Pani Agnieszka.

 

Organizator cyklicznych akcji – S.Pepel zgłosił się do burmistrza Miasta Ostróda o uzyskanie zgody na przeprowadzenie Pierwszych Mistrzostw Polski w rzucie magnesem neodymowym (przy okazji sprzątając jezioro na własny koszt: worki, rękawiczki, segregacja, transport, recykling). Pismo wysłał do władz miasta w dniu 17 września tego roku, odpowiedź otrzymał dziś:

Innego zdania jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie:

Natomiast, Państwowe Gospodarstwo Wodne, powołując się na decyzję burmistrza, popiera jego zdanie:

Takie akcje odbiły się szerokim echem w całej Polsce. S. Pepel wraz z Klubem Sportowym Magnes zapraszamy jest do innych miast w całej Polsce do przeprowadzenia takich akcji.

A Państwo jak sądzą? Czy rzucanie magnesem do wody przeszkadza mieszkańcom? Czy jest jednak inaczej? Czy warto wspierać i brać w nich udział?

Cekamy na opinię.

 

4 komentarze

Ot i kolejna bardzo fajna inicjatywa została storpedowana przez nasze władze a przy okazji widać jaka jest zależność ludzi na stanowiskach. Panie Najmowicz ode mnie łapka w dół.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.