CHARYTATYWNY BIEG DLA KUBUSIA Z MORĄGA. POSTAWMY KUBĘ DO PIONU!

CHARYTATYWNY BIEG DLA KUBUSIA Z MORĄGA. POSTAWMY KUBĘ DO PIONU!

Bieg 12 godzinny organizowany przez Stowarzyszenie LEŚNY CROSS oraz Fundację Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”.

Kuba jest wcześniakiem z 33 tygodnia ciąży. Urodził się w ciężkiej zamartwicy otrzymując 0 punktów w skali Apgar. Lekarze nie dawali mu większych szans, ale ogromna chęć życia sprawiła, że Kubuś przetrwał trudny start i pokonał m.in. posocznicę, niedokrwistość (kilkakrotnie przetaczano mu krew), wylewy do mózgu I i II stopnia, retinopatię wcześniaczą II/III stopień (wykonano 2 laseroterapie), dysplazję lewego bioderka oraz niedosłuch. Wydawałoby się, że Kubuś wyszedł obronną ręką z wcześniactwa. Jednak niedotlenienie okołoporodowe i retinopatia wcześniacza pozostawiły po sobie ślad. U Kubusia zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego oraz obustronne uszkodzenie nerwów wzrokowych. W związku z tym Kuba wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i wzrokowej.

Jeżeli chcecie pomóc to w każdej chwili można dokonać wpłaty na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA
ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
TYTUŁEM: 10461 SIEPIOŁA JAKUB – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

 

Biegamy od wschodu do zachodu słońca po malowniczej trasie prowadzącej ścieżkami zabytkowego parku dzięki uprzejmości i pomocy Władz Miasta Morąga.

Udział w biegu jest bezpłatny, jednak za wydanie numeru startowego prosimy o dobrowolną wpłatę do puszki na cel charytatywny, rehabilitację Jakuba Siepioła. Będziemy wdzięczni za okazane serce. Serdecznie Zapraszamy!

Start i meta każdego okrążenia będzie się znajdować na stadionie. Do imprezy można dołączyć w dowolnym momencie – między godziną 6:00 rano a 18:00 wieczorem. Jeżeli planujecie powalczyć o nagrodę, nastawcie się na długie bieganie przez całe 12 godzin. Ale można też zrobić tylko jedno okrążenie spacerkiem z rodziną i też będziecie sklasyfikowani i wesprzecie szczytny cel. Można też zrobić na przykład 5 okrążeń, pójść coś zjeść i ponownie wrócić na trasę. Jest tylko jedna zasada, żeby po każdym okrążeniu upewnić się, że osoby odpowiedzialne za pomiar czasu odhaczyły nam przebiegnięte okrążenie, a także planując przerwę musicie powiadomić obsługę, że schodzicie na przerwę, a wracając, że wracacie na trasę.

Wydawanie numerów startowych rozpocznie się 20 minut przed startem imprezy i będzie trwać do 17.30 – po tej godzinie już nikogo nie wypuszczamy na trasę.

Dla wszystkich zawodników, którzy ukończą chociaż jedno okrążenie przygotujemy dyplomy. A na najlepszych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn będą czekać puchary.

Uroczyste zakończenie imprezy planujemy około godziny 18:30.

Gorąco zapraszamy i prosimy o udostępnianie informacji o tym wydarzeniu, a także o zbiórce charytatywnej na rehabilitację Jakuba Siepioła

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/449678129204358/

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.