DO 5000ZŁ DOFINANSOWANIA NA PANELE FOTOWOLTAICZNE

W GMINIE MAŁDYTY POJAWIĄ SIĘ INSTALACJE FOTOWOLTANICZNE

Nie więcej niż 5 tys. zł – to kwota, jaką mogą uzyskać właściciele gospodarstw, którzy zdecydują się zainstalować panele fotowoltaiczne. Nabór w wartym 1 mld zł programie „Mój Prąd” rozpoczął się 30 sierpnia, a na konta wnioskodawców już wpływają pieniądze.

  • Program „Mój Prąd” stanowi instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej.
  • Osoby, które zdecydują się zainstalować panele, mogą liczyć na zwrot połowy kosztów.
  • Jak podkreśla w rozmowie z Portalem Samorządowym wiceprezes NFOŚiGW, analiza wniosków i wypłata pieniędzy odbywają się w błyskawicznym tempie. 

Ruszyły pierwsze wypłaty w ramach programu „Mój Prąd”. Już tydzień po uruchomieniu naboru wniosków, na konta pierwszych wnioskodawców wpływają pieniądze. Dzięki procedurze i zastosowanych uproszczeniach dziś (6 września), po niespełna tygodniu od wpływu wniosków, zrealizowano już pierwsze płatności na rzecz beneficjentów programu w łącznej kwocie 80 tyś zł.

Pozytywnie ocenionych wniosków i zaakceptowanych przez ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego jest już 78 projektów opiewających w sumie na kwotę 390 tys. zł. Łączna zainstalowana moc wspartych mikroinstalacji to 458,95 kW.

– „Mój Prąd” jest to, uzupełniającym program Czyste Powietrze, skierowanym do indywidualnych odbiorców – tych, którzy mogą zainstalować u siebie instalację fotowoltaiczną, czyli pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Już w tym tygodniu wpłynęły pierwsze wnioski i już w tym tygodniu będą pierwsze wypłaty.

Każdy kolejny dzień to coraz większe zainteresowanie, dzięki zgłaszanym uwagom eksperci NFOŚiGW mogą na bieżąco dostosowywać program do potrzeb wnioskodawców. Między innymi wprowadzono możliwość wspierania wszystkich instalacji zakończonych po dniu 23 lipca 2019 r., a nie jak dotychczas – zakończonych dopiero po ogłoszeniu konkursu.

źródło: Portal Samorządowy

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.