EXPO MAZURY S.A. W LIKWIDACJI

EXPO MAZURY S.A. W LIKWIDACJI

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Expo Mazury – spółki zależnej Mirbudu – podjęło uchwałę w sprawie rozwiązania spółki i postawienia jej w stan likwidacji oraz powołania likwidatora spółki, podał Mirbud.

„Rozwiązanie oraz wejście w proces likwidacji Expo Mazury S.A. jest jednym z etapów reorganizacji grupy […]. Prowadzona reorganizacja ma na celu uproszczenie struktury organizacyjnej grupy kapitałowej Mirbud, usprawnienie jej procesów biznesowych oraz optymalizację kosztów funkcjonowania spółek z grupy. Zgodnie z powyższymi założeniami zadania dotychczas realizowane przez Expo Mazury S.A. oraz jej majątek zostaną ulokowane w innej spółce z grupy” – czytamy w komunikacie.

10 czerwca Mirbud rozpoczął II etap reorganizacji grupy kapitałowej, której celem jest wzmocnienie grupy poprzez koncentrację podmiotów działających w jej obrębie wokół spółki dominującej. W ramach II etapu planowano rozwiązanie Expo Mazury i przeniesienie jej majątku do spółki Marywilska 44.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 949 mln zł w 2019 r.

Ponadto informuje się, że wszystkie zaplanowane na 2020 rok a nieodwołane przez zleceniodawców imprezy zostaną przeprowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem Kalendarza Wydarzeń na II półrocze 2020 roku.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.