KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „LUBA” Z LUBAJN W DOBREJ KONDYCJI

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH "LUBA" Z LUBAJN W DOBREJ KONDYCJI

Sołectwo Lubajny i Koło Gospodyń Wiejskich „Luba” z Lubajn k. Ostródy to zawodniczki nie lada!

Rokrocznie startują w konkursie kulinarnym organizowanym przez Gminę Ostróda w trakcie „Mazurskiego Dnia Ziemniaka”, cyklicznej imprezy odbywającej się na przełomie września i października w Kraplewie k. Ostródy.


Dla przypomnienia: w roku 2016 w konkursie „Na najlepszą potrawę z ziemniaka” zdobyły Srebrną Tarkę Wójta Ostródy za „Lubajniaczki 2016”.
W roku 2017 w ramach konkursu „Na najlepszą potrawę z ziemniaka”, w którym rywalizowały lokalne sołectwa: Pietrzwałd, Lubajny, Naprom, Smykówko, Sołectwu Lubajny przypadło w udziale zwycięstwo za „Lubajniaki Zwierzowianka” i za tę potrawę Sołectwo otrzymało Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz „Złotą Tarkę ufundowaną przez Wójta Gminy Ostróda.

Podczas tegorocznych wrześniowych targów „Smaki Regionów” w Poznaniu, które odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, rozstrzygnięto także konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”, którego organizatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Trzecie miejsce zajęło właśnie KW „Luba” w Lubajnach (woj. warmińsko-mazurskie) za lubę mazurską, czyli roladę ziemniaczaną z sosem kurkowym, drugie KW „Ach, te baby” w Kłaninie (woj. zachodniopomorskie) za gołąbki z rybką w lesie w dwóch smakach. Zwyciężczyniami okazały się panie reprezentujące KW w Gorzykowie (woj. wielkopolskie), które wykonały nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie młodej kapusty. Laureatki, poza atrakcyjnymi nagrodami, zostały także uhonorowane Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od 7 listopada członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Luba” z Lubajn k. Ostródy promują zdrową żywność w Kuchni Lida.

źródło: Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.