LEON KRZEŚNIAK Z OSTRÓDY NAGRAŁ NOWA PIOSENKĘ

LEON KRZEŚNIAK Z OSTRÓDY NAGRAŁ NOWA PIOSENKĘ

Singiel „Naklejka” daje początek stylu bedroom pop w naszym kraju, który na świecie został zainicjowany przez Maca’DeMarco.

Muzyka jakby wyrwana z przeszłości – analogowa, z ciepłymi i subtelnym brzmieniem gitar, osobliwymi samplami i z crooningowym stylem śpiewania, wprowadza słuchacza w inne przestrzenie muzycznego świata. W produkcji utworu artystę wsparł Matt Dougherty znany ze współpracy z grupą THREE DOORS DOWN (miliony wyświetleń na YT i Spotify).

Piosenka powstała w czasie lockdownu i wyraża pewną chęć wyzwolenia się z przymusowej kwarantanny.

Leon Krześniak znany z koncertu „Debiuty” Festiwalu w Opolu, udziału w „The Voice of Poland” oraz piosenki „Tylko powiedz” wydanej nakładem Universal Music Polska, powraca zupełnie odmieniony.

Czas pandemii nie tylko pokazał, że na świat należy patrzeć całkowicie inaczej niż do tej pory, ale także wyzwolił w Artystach zupełnie nową kreatywność muzyczną.

Siedząc w swoim pokoju, Leon dał upust swojej muzycznej wyobraźni, stając się częścią  Pokolenia Bedroom Popu – kultury muzycznej, która scala muzyków potrafiących nie tylko śpiewać i grać na wielu instrumentach, ale przede wszystkim komponować, pisać teksty i produkować własne piosenki.

Ta rozłąka ze światem zewnętrznym pozwoliła mu na stworzenie własnej, odizolowanej przestrzeni, w której zanurzył się, by stworzyć album, w którym sięgnął do swoich muzycznych fascynacji Johnem Mayerem, Marc’iem Bolanem i T.Rex, grupą AMERICA czy bluesowemu backgroundowi: Albert Lee, B.B. King czy Steve Ray Voughan.

Powstało mnóstwo piosenek, które są efektem licznych rozmów ze starszym pokoleniem wspominających takie albumy jak „Ummagumma” PINK FLOYD czy „In The Court Of Crimson King” KING CRIMSON, tym samym otwierając mi oczy na wiele wspaniałych dźwięków i harmonii. Do tego cisza, spokój, slow motion życia pozwolił na usłyszenie dźwięków, z których można stworzyć oryginalne sample i loopy.

Singiel „Naklejka” daje początek stylu bedroom pop w naszym kraju, któremu na świecie został zainicjowany przez Maca’DeMarco.

Muzyka jakby wyrwana z przeszłości – analogowa, z ciepłymi i subtelnym brzmieniem gitar, osobliwymi samplami i z crooningowym stylem śpiewania, wprowadza słuchacza w inne przestrzenie muzycznego świata.

W produkcji utworu artystę wsparł Matt Dougherty znany ze współpracy z grupą THREE DOORS DOWN (miliony wyświetleń na YT)

Piosenka powstała w czasie lockdownu i wyraża pewną chęć wyzwolenia się z przymusowej kwarantanny.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.