DO NIEDZIELI MOŻNA ODWIEDZIĆ PRO DEFENSE 2017 W HALACH EXPO MAZURY

DO NIEDZIELI MOŻNA ODWIEDZIĆ PRO DEFENSE 2017 W HALACH EXPO MAZURY

Od czwartku w halach Expo Mazury trwają targi Pro Defense – największa w Polsce tego typu impreza dotycząca obronności kraju. To już druga edycja tej imprezy pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej odbywająca się w Ostródzie.

DO NIEDZIELI MOŻNA ODWIEDZIĆ PRO DEFENSE 2017 W HALACH EXPO MAZURYW czwartek podczas otwarcia obecny był minister Antoni Macierewicz, który wziął udział także w specjalnym apelu szkół wojskowych. W zeszłym roku cała impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających, których nie brakuje także i w tym roku. Przez pierwsze 2 dni Pro Defense odwiedziło blisko 12 tysięcy zwiedzających, a największe natężenie chętnych militarnych wrażeń spodziewane jest w weekend.

Co ciekawego możemy zobaczyć jeszcze do niedzieli w halach Expo Mazury? Najróżniejszy sprzęt wojskowy – od czołgów i pojazdów opancerzonych i śmigłowce po sprzęt strzelający, uzbrojenie, ubrania wojskowe. Oczywiście możemy je zobaczyć od zewnątrz, jak i od środka i przez chwilę poczuć się prawdziwym czołgistą czy też pilotem.

Obejrzeć można szpital wojskowy, poćwiczyć udzielanie pomocy na różnego rodzaju fantomach (najdroższy kosztuje około pół miliona złotych, reaguje na leki i posiada właściwie wszystkie czynności prawdziwego człowieka). Kto ma ochotę, może spróbować swoich sił w  strzelaniu zarówno na strzelnicy, jak i na symulatorach.

Nie zabrakło także wojskowych robotów, którymi przy odrobinie szczęścia możemy pokierować.

DO NIEDZIELI MOŻNA ODWIEDZIĆ PRO DEFENSE 2017 W HALACH EXPO MAZURYOprócz najróżniejszego rodzaju sprzętu wojskowego nie zapomniano o edukacji. W specjalnym kinie wyświetlane są filmy historyczne, a dużą popularnością cieszy się ścieżka edukacyjna. Idąc nią możemy prześledzić rozwój polskiej wojskowości i uzbrojenia od Piastów do dnia dzisiejszego. Przedstawiciele różnych muzeów (w tym Muzeum Bitwy pod Grunwaldem) prezentują w strojach z danej epoki ciekawostki związane z omawianym okresem. Także stoiska są wystylizowane na obozy wojskowe w dawnych czasach.

Dla patrzących w przyszłość i marzących o podboju kosmosu Polska Misja Kosmiczna przygotowała pokaz łazików używanych do eksploracji obiektów kosmicznych.

Oczywiście atrakcji jest o wiele więcej (chociażby panele dyskusyjne) i nie sposób wszystkich wymienić.

Zapraszamy na Pro Defense jeszcze do niedzieli. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Matuszka

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.