OBÓZ WŁADZY CHCE ZNIEŚĆ PRAWO DO ODMOWY MANDATU

OBÓZ WŁADZY CHCE ZNIEŚĆ PRAWO DO ODMOWY MANDATU

Do Sejmu wpłynął już projekt ustawy, zgodnie z którym obywatele nie będą mogli odmówić przyjęcia mandatu.

W projekcie, którego sprawozdawcą jest Jan Kanthak z Solidarnej Polski, napisano: „w konsekwencji proponowanych regulacji, w szczególności przerzucenia ciężaru procesowego zaskarżenia mandatu na ukaranego, należałoby się spodziewać znacznego zmniejszenia wpływu spraw o wykroczenia do sądu. ” Posłowie PiS motywują zmiany żmudną pracą umundurowanych funkcjonariuszy, którzy w obliczu braku mandatów kierują sprawy do sądów. „Dodatkowo proponowana procedura zwolniłaby funkcjonariuszy od wnoszenia dużej liczby wniosków o ukaranie, na korzyść przekazania materiałów sprawy do sądu” – tak została uzasadniona potrzeba zmiany.

Wiec szykuje się nam ”Zamordyzm+”. Kolejne ruchy rządu jasno wskazują, że ten pragnie zniewolić obywateli i ich uciszyć, zwłaszcza tych którzy prawdziwą wolność pokochali.

Projekt ten pojawił się zaraz po otwarciu niewielkiej liczby biznesów w kraju, wbrew nie zgodnym z prawem rozporządzeniom Rady Ministrów. Więc wiele wskazuje na to, że rzeczony projekt jest odpowiedzią skierowaną w stronę nękanych przez obóz ”Dobrej Zdrady” przedsiębiorców.

Według polskiego prawa za takie praktyki posłom i pomysłodawcom projektu może grozić do 2 lat więzienia.

Art.  256.  [Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego]

§  1.  Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.