OD 15 GRUDNIA ZMIANY ROZKŁADU JAZDY POCIĄGÓW

OD 20 PAŹDZIERNIKA NASTĄPI ZMIANA W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW W NASZYM WOJEWÓDZTWIE

Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 15 grudnia 2019 r. w województwie warmińsko-mazurskim.

Z dniem wejścia w życie nowego rozkładu pociągi POLREGIO powrócą na wyremontowane linie Olsztyn – Działdowo oraz Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk, tym samym zakończy się na tych liniach funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów POLREGIO na odcinkach Olsztyn – Gutkowo oraz Olsztyn – Braniewo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na powyższych liniach kolejowych. Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Nowy rozkład jazdy jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego. Nieduże zmiany, dotyczące godzin kursowania, wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy.

POLREGIO zdecydowało się na kontynuację promocyjnej oferty Połączenie w dobrej cenie na odcinkach Olsztyn Główny – Olsztynek, Olsztyn Główny – Szymany Lotnisko. Zmodyfikowano ofertę na odcinku Olsztyn Główny – Dobre Miasto, gdzie obniżono cenę biletu miesięcznego do 149 zł. Do oferty Połączenie w dobrej cenie, obowiązującej w obrębie Olsztyna dodano nowy przystanek Olsztyn Śródmieście. W granicach miasta można podróżować pociągami POLREGIO z jedyne 3 zł.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.