OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA RUSZAJĄ M.IN HOTELE, PRZEDSZKOLA I GALERIE HANDLOWE

OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA RUSZAJĄ M.IN HOTELE, PRZEDSZKOLA I GALERIE HANDLOWE

Drugi etap odmrażania gospodarki – premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły. Zostaną otwarte przedszkola, hotele, a także galerie i centra handlowe. – Pracujemy szybko, ale elastycznie. Przyspieszamy teraz nasze działania, ale możliwy jest krok wstecz – powiedział Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły drugiej fazy ekonomicznego odmrożenia. – Pracujemy szybciej, aby życie gospodarcze nabrało tempa. Przejęliśmy kontrolę nad wirusem, ale nie do końca. Musimy działać ostrożnie i elastycznie.

  • Otwarcie żłobków i przedszkoli od 6 maja. Otwarcie będzie w gestii władz samorządowych. Dla rodziców, którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, przedłużony zostanie zasiłek opiekuńczy.
  • Od 4 maja hotele i noclegownie zostaną przywrócone. – Majówka to czas wolny, ale nie może być wolny od ostrożności – powiedział Morawiecki i dodał, że również od 4 maja zostaną otwarte centra handlowe z zachowaniem reżimu ograniczeń, tj. Maksymalnie jedna osoba na każde 15 mkw. sklep w galerii.
  • Również od 4 maja odwiedzać będzie można instytucje kultury, tj. biblioteki, muzea czy galerie sztuki. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.
  • od 4 maja funkcjonować zaczną usługi rehabilitacyjne.
  • Będzie można uprawiać sport na obiektach sportowych na terenie otwartym

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.