OSTRÓDA 2018 BEZ DISCO POLO?

W WEEKEND RZĄDZIŁA MUZYKA TANECZNA

Natrafiliśmy dziś w internecie na informację mówiącą, że Festiwal Muzyki Tanecznej może odbyć się w innym mieście.

Ostróda znana jest z największych festiwali disco-polo i reggae w Polsce. Od kilkunastu lat odbywają się tu te dwie duże imprezy. Co roku do miasta ściąga kilkadziesiąt tysięcy osób. Co roku odwiedzający zostawiają swoje pieniądze u prywatnych przedsiębiorców, hotelarzy, sklepikarzy itp… Niewątpliwie, jest to również ogromna reklama dla miasta w Polsce i na świecie.

Dziś dowiedzieliśmy się, że istnieje „mały” problem, by kolejna edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej odbyła się właśnie w Ostródzie.

Pojawiły się problemy związane między innymi z infrastrukturą miejsca. W tym roku, dotychczasowe miejsce jest nieco zmodernizowane (czerwone koszary w części są już pod opieką developera). Podjęliśmy rozmowy z władzami miasta, kilka razy się spotkaliśmy. Burmistrz zaproponował nam inne miejsce w mieście, ale ono nie w pełni spełnia nasze oczekiwania. Nasza impreza jest dużą imprezą i musimy mieć także odpowiednio przystosowany do tego teren (łącznie z infrastrukturą: parkingi, podjazdy itp). Bardzo byśmy chcieli, by festiwal podtrzymał tradycję i odbył się w Ostródzie, ale na pewne decyzje władz nie mamy wpływu – dodaje Robert Kiełczewski – dyrektor firmy Green Star.

Próbowaliśmy dodzwonić się do osoby z urzędu miasta, by uzyskać komentarz do całej sytuacji. Powiedziano nam, że osoba kompetentna do udzielenia odpowiedzi, będzie dostępna pod telefonem za godzinę. Spróbujemy zatem za godzinę dowiedzieć się, jakie jest stanowisko władz do zaistniałej sytuacji.

EDIT (godzina 15:15) – Udało nam się dodzwonić do zastępcy burmistrza.

Pan Gesek udzielił nam informacji:

Z posiadanej przeze mnie wiedzy nie wynika, żeby festiwal miał się nie odbyć.

Jak zapewnia nas współorganizator festiwalu, równolegle trwają negocjacje z innymi, pobliskimi miastami, które z chęcią zorganizowały by festiwal u siebie. Jednocześnie, odbędzie się jeszcze spotkanie przedstawicieli Gren Star z władzami Ostródy. Jaka będzie ostateczna decyzja? Tego powinniśmy się dowiedzieć na dniach.

red.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.