PIĘCIU GRACZY KLUBU MORLINY OSTRÓDA ZAREPREZENTUJĄ NAS NA GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

PIĘCIU GRACZY KLUBU MORLINY OSTRÓDA ZAREPREZENTUJĄ NAS NA GRAND PRIX POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

Od piątku do niedzieli w Zawierciu najlepsi tenisiści stołowi w Polsce zmierzą się w walce o końcowy triumf i punkty do krajowego rankingu Grand Prix Polski. Wśród nich nie mogło zabraknąć graczy Morlin Ostróda. Na Śląsk pojedzie pięciu reprezentantów naszego klubu.

Wszyscy rozpoczną swój udział od piątkowych kwalifikacji. Aż trzech zawodników Morlin jest rozstawiona w pierwszej dziesiątce. Z numerem „2” zagra Kuba Witkowski, z „szóstką” Mateusz Ufnal, a z „ósemką” Kacper Petaś. Na początku drugiej dziesiątki, a konkretnie na pozycji numer 12 rozstawiony został Łukasz Sokołowski. Nieco dalej, bo z „38” eliminacje w Zawierciu rozpocznie nasz drugi defensor – Kuba Kuźmicz.

Jedynie „Witek” trafił do trzyosobowej grupy, w której zmierzy się z Jakubem Stecyszynem (Skarbek Tarnowskie Góry) i Aleksandrem Lilienem (KTS Gliwice). Pozostała czwórka w swoich grupach będzie miała trzech rywali. Przeciwnikami Ufnala będą Paweł Bolsęga (Spekttrum Słopnice), Kamil Durak (AKS Mikołów) oraz Adrian Pańczyk (Viret Zawiercie). Do bardzo wymagającej grupy trafił Petaś. Wychowanek Morlin Ostróda zagra z Andrzejem Kopeckim (Palmiarnia Zielona Góra), dobrze znanym z występów w województwie warmińsko-mazurskim Piotrem Ferencem (AZS AWFiS Gdańsk) oraz wielokrotnym Mistrzem Polski, grającym obecnie w LOTTO Superlidze Danielem Górakiem (Kolping FRAC Jarosław). Teoretycznie łatwiejsze zadanie stoi przed Łukaszem Sokołowskim i Kubą Kuźmiczem. „Sokół” o awans do fazy play-off zmierzy się z innym reprezentantem gdańskiego AZS AWFiS Pawłem Błąkałą, Mateuszem Galusem (LUKS Skrzyszów) i Sebastianem Szostokiem (LKS Pogórze), natomiast Kuźmicz z Dawidem Stąpórem (Polonia Kielce), Mateuszem Misiakiem (Politechnika Gliwice) oraz Dawidem Chilickim (Warmia Lidzbark Warmiński). Co ciekawe, Kuźmicz i Stąpór byli kiedyś klubowymi kolegami! Obaj w przeszłości reprezentowali KTS Sandomierz.

Do baraży awansuje po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy, następnie zawodnicy będą mieli do przejścia trzy rundy. W sobotnim turnieju grupowym jest już 32 zawodników, a ośmiu dołączy po piątkowych kwalifikacjach.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.