PIENIĄDZE NA ŻŁOBEK MOGĄ PRZEPAŚĆ? MIASTO NIE MA JASNO OKREŚLONEJ LOKALIZACJI

PIENIĄDZE NA ŻŁOBEK MOGĄ PRZEPAŚĆ? MIASTO NIE MA JASNO OKREŚLONEJ LOKALIZACJI

Wczoraj Burmistrz Ostródy zaprosił wszystkich zainteresowanych na spotkanie w sprawie utworzenia żłobka.

Na samym wstępie Burmistrz zdementował informację jakoby chciał sprzedać budynek SP3 i chciał tam zrobić żłobek lub przedszkole, po czym temat definitywnie zamknął.

Z drugiej strony jednak, żadne z lokalnych mediów nie otrzymało jednoznacznego dementi w tej sprawie, a wiemy że przynajmniej dwa wydawnictwa pytały o tę kwestię wcześniej. Do tego dochodzi jeszcze wypowiedź Agnieszki Karłowicz, przewodniczącej Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Ostródzie. Która powiedziała – W trakcie posiedzenia ubiegłotygodniowej komisji pytałam w imieniu rodziców czy miasto planuje utworzenie żłobka w SP3. W odpowiedzi otrzymałam informacje od pani naczelnik i pani wiceburmistrz, że miasto takie plany ma i że nabór dzieci do żłobka ma ruszyć w ciągu czterech miesięcy. Informację przekazałam mediom.

Tę sytuację można interpretować wedle uznania i własnej dedukcji. Ponieważ występuje sytuacja ”słowo przeciw słowu”

Jednak przed mieszkańcami i władzami rysuje się poważniejszy problem. Jeśli nie znajdzie się miejsce, gdzie taki żłobek mógłby powstać suma 2 780 957zł może przepaść bezpowrotnie.

Miasto złożyło wiosną do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie wniosek o dotację na utworzenie 64 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Pieniądze udało się pozyskać. Całkowita wartość projektu to 2 809 293,27zł, przy wkładzie Miasta 28 336 zł.

Należy tutaj dodać, przedstawiciele ratusza zapraszają wszystkich do współpracy w tej sprawie. Są otwarci na sugestie i pomoc w znalezieniu lokalizacji. W końcu w interesie nas wszystkich jest to, aby ten żłobek w Ostródzie powstał.

Poniżej relacja z całego spotkania (używajcie słuchawek).

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.