PODPISANO UMOWY NA REMONTY DRÓG POWIATOWYCH

PODPISANO UMOWY NA REMONTY DRÓG POWIATOWYCH

W Starostwie Powiatowym w Ostródzie, w dniu 6 listopada, podpisano kolejne umowy na remonty dróg powiatowych dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowy podpisali: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta, przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych: Ryszard Zieja – właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego z Łomży oraz przedstawiciele firm nadzorujących przebieg robót – Tomasz Hrynkiewicz i Tomasz Kraweć. Podpisanie umów odbyło się w obecności Piotr Strzylak – członka Zarządu Powiatu.

W ramach podpisanych umów na terenie gminy Miłomłyn zostanie przebudowana doga Nr 1192N w miejscowości Liksajny, na terenie gminy Morąg, w miejscowości Bogaczewo zostanie wyremontowany odcinek drogi Nr 1178N i odcinek drogi Nr 1183N, a na terenie miasta Morąga zostanie przebudowana ulica Kaszubska i odcinek ulicy Przemysłowej.

Na odcinkach o łącznej długości ok. 6 km istniejąca nawierzchnia zostanie wzmocniona poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych. W ramach zadań zostaną wykonane remonty/przebudowy istniejących chodników i zjazdów. Zostanie poprawione istniejące odwodnienie, zostaną wyregulowane pobocza oraz zostanie zastosowane nowe oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto, w ramach przebudowy ulicy Przemysłowej zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Łączny koszt wykonania zadań to ok. 10 mln. zł., z czego 50% pozyskano jako dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, którego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Ponadto, realizacja zadań to efekt dobrej współpracy pomiędzy władzami powiatu a lokalnymi gminami, które będą partycypowały w kosztach realizacji zadań.

Termin zakończenia realizacji zadań przewidziany jest na III kwartał 2020 r.

źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.