POWIAT OSTRÓDZKI ZWYCIĘZCĄ OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU GMIN I POWIATÓW 2019

POWIAT OSTRÓDZKI ZWYCIĘZCĄ OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU GMIN I POWIATÓW 2019

Jury konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najaktywniejsze samorządy. Powiat Ostródzki jako lider wśród polskich samorządów zdobył honorowy tytuł „Dobry Polski Samorząd 2019 roku” i tym samym po raz pierwszy w historii zajął pierwsze miejsce w kategorii „powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców”. Od 2009 roku Powiat zajmował wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce.

Osiągnięcia Powiatu Ostródzkiego: 2019 r. – I miejsce, 2018 r. – IV miejsce, 2017 r. – V miejsce, 2016 r. – V miejsce, 2015 r. – V miejsce, 2014 r. – IX miejsce, 2013 r. – IX miejsce, 2012 r. – III miejsce, 2011 r. – V miejsce, 2010 r. – VI miejsce, 2009 r. – VII miejsce.
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Konkurs trwa przez cały rok i opiera się on na bezpłatnym i dobrowolnym uczestnictwie wszystkich powiatów i gmin. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne
Źródło informacji: Wydział Promocji, Związek Powiatów Polskich (www.zpp.pl)

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.