PRACODAWCY BEZ UPRAWNIEŃ DO WERYFIKACJI DANYCH WRAŻLIWYCH

PRACODAWCY BEZ UPRAWNIEŃ DO WERYFIKACJI DANYCH WRAŻLIWYCH

Od kilku tygodni ”ten czytający z kartki” za pomocą mediów głównego nurtu podkręcał temat dotyczący nadania uprawnienia pracodawcom do weryfikacji danych o zaszczepieniu, a także możliwości wysłania niezaszczepionego pracownika na urlop bezpłatny czy też przenosić go na inne stanowiska mniej płatne.

Okazało się, iż jest to kolejna próba zastraszenia i zmuszenia Polaków do szybkiego zaszczepienia, ponieważ zgodnie z zapowiedziami w dniu dzisiejszym tj. 09 września 2021 roku projektem tym miała zająć się Rada Ministrów. Jednak z uwagi, iż projekt ten budził poważne wątpliwości prawne oraz opór społeczny i związków zawodowych, a także strach Pinokia i Niedzielskiego, że nie przejdzie on procesu legislacji, odstąpiono od jego procedowania.

Warto w tym miejscu dodać, że w projekcie tej ustawy znajdował się również zapis, jaki miał uniemożliwić przedsiębiorcom świadczenie usług osobom niewkłutym.

Z informacji, jakie posiadamy projekt ten, trafił do tzw. zamrażarki co oznacza, że raczej nie będzie już nigdy wcielany w życie. Zachowanie Niedzielskiego i Morawieckiego kolejny raz potwierdza, że nasze opinie, jakie Państwu dajemy, są zgodne z literą prawa i nikt was nie chce wprowadzić w błąd jak to nierzadko tzw. trolle, próbują nam zarzucić w komentarzach co ma na celu wprowadzenie Państwa w błąd i w konsekwencji zmianę decyzji o szczepieniu produktami warunkowo dopuszczonymi do obrotu.

źródło: Lega Artis

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.