PRESJA SPOŁECZNA DZIAŁA. BURMISTRZ WYCOFUJE SIĘ Z WYPOWIEDZENIA UMOWY PCK

PRESJA SPOŁECZNA DZIAŁA. BURMISTRZ WYCOFUJE SIĘ Z WYPOWIEDZENIA UMOWY PCK

W dniu 28 kwietnia br. odbyło się spotkanie Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie Krzysztofa Krześniaka i Kierownika Oddziału Rejonowego Stanisława Makowskiego z Burmistrzem Ostródy Zbigniewem Michalakiem w sprawie dalszego użytkowania pomieszczeń garażowych ze sprzętem Polskiego Czerwonego Krzyża.

W wyniku rozmów wspólnie ustalono dalszą współpracę wraz z korzystaniem z wyżej wymienionych pomieszczeń przez Grupę Ratownictwa PCK, co będzie zawarte w podpisanej umowie.

Przypominamy. W dniu 18 marca 2020 Burmistrz Ostródy Z. Michalak wystosował pismo do PCK w Ostródzie w którym prosił o opuszczenie lokali zajmowanych przez PCK. Jednak sprzeciw społeczeństwa i interwencje kilku posłów skutecznie wybiły mu z głowy ten pomysł.

Nie zawsze jednak społeczeństwo jest w stanie wpłynąć na decyzję burmistrza. W dalszym ciągu nie zostało otwarte targowisko miejskie, burmistrz oficjalnie w mediach nie komentuje tej sprawy. Wcześniej pomimo bardzo głośnego sprzeciwu zwolnił dyrektora Centrum Kultury Juliana Pawłowskiego (KLIK) oraz za jego aprobatą zostały postawione barierki, które uniemożliwiają wjazd z ul. Grunwaldzkiej na ul. Piastowską (KLIK).

Nie dajcie się zwieźć i mocno obserwujcie burmistrza.

źródło: PCK Ostróda

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.