PRZEBUDOWA FERALNEGO SKRZYŻOWANIA W ROŻENTALU BLIŻEJ

Ogłoszono przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 15 w Rożentalu. Na oferty czekamy do 27 września br. Zakres prac obejmuje głównie przebudowę skrzyżowania na rondo. W ramach zadania zostanie także zwiększona nośność nawierzchni do 11,5 t/oś oraz zlikwidowane zostanie skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1214N.

Wymagane jest, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Minimalny termin realizacji wynosi 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Zakres zadania

Zakres prac będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1×2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Prace budowlane przewidziane są na lata 2022-2023.

Bezpieczeństwo priorytetem

Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 m. Taki układ dróg powoduje, że przy dużych prędkościach dochodzi tam do kolizji z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. W celu poprawy bezpieczeństwa zostanie na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowane rondo, które będzie stanowiło element uspokojenia ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie natomiast zamknięte, a droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.