UZUPEŁNIENIE INFORMACJI. LEŻAŁ I CIERPIAŁ 7 GODZIN Z POSZARPANYMI, NIEMAL ODCIĘTYMI PALCAMI

UZUPEŁNIENIE INFORMACJI. LEŻAŁ I CIERPIAŁ 7 GODZIN Z POSZARPANYMI, NIEMAL ODCIĘTYMI PALCAMI

Uzupełniamy informacje odnośnie wydarzenia z pacjentem w ostródzkim szpitalu, który czekał na zabieg niemal 7 godzin z otwartymi ranami palców. W chwili publikacji artykułu nie mieliśmy pełnych informacji. Przepraszamy Was za nieścisłość, sytuacje oceńcie sami. Czy pacjent powinien leżeć 7 godzin czekając na zabieg? Poniżej stanowisko szpitala.

75-letni pacjent, został przywieziony karetką do Izby Przyjęć Szpitala w Ostródzie w dniu 7 marca 2019 roku o godzinie 10.29 z urazem prawej ręki. Po 5 minutach- jak wnika z systemu informatycznego placówki-trafił na oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Tam zgodnie z procedurami, pacjent przed zabiegiem operacyjnym musiał przejść procedurę 10 badań diagnostycznych, które są niezbędne do przeprowadzenia operacji. 75-letni mężczyzna, nie wymagał nagłej interwencji, bowiem jego stan był stabilny i nie występowało zagrożenie życia. Pacjent był też po posiłku i musiał zatem odczekać-zgodnie z procedurami-minimum 6 godzin przed zaintubowaniem i znieczuleniem ogólnym. Przez cały czas pacjent miał podawane odpowiednie leki i środki uśmierzające ból. Pacjent w dniu wypisu podziękował personelowi szpitala za udzieloną pomoc medyczną i uratowanie trzech z pięciu uszkodzonych palców.

Po godz. 17:20 (minęło niemal 7 godzin od przyjęcia na Izbę Przyjęć), starszego pana zabrano na zabieg polegający na amputacji pozostałości po palcach. Ocenę tej sytuacji pozostawiamy Wam.

Ratowanie palców poprzez przyszycie od samego początku miało nie wchodzić w grę – dodaje rodzina poszkodowanego

 

Na wypisie wyraźnie jest napisane kiedy pacjent został przyjęty na oddział.

4 komentarze

Jeśli to prawda to moim zdaniem jest karygodne postępowanie od samego początku od zgłoszenia , ponieważ powinien przylecieć helikopter .Zabrać pacjęta i jego palce, oraz udać się do szpitala w Polsce który ma gotowy personel by od razu podjąć się zabiegu a nie czekać.

7 godzin czekać żal i śmiech ja do tego szpitala z psem bym się bał iść a co tu mówić o ludziach koszmar i kostnica nie szpital

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.