REGION: W KURZĘTNIKU POWSTANIE DRUGA NAJWYŻSZA WIEŻA WIDOKOWA W POLSCE

REGION: W KURZĘTNIKU POWSTANIE DRUGA NAJWYŻSZA WIEŻA WIDOKOWA W POLSCE

W Kurzętniku za Nowym Miastem Lubawskim powstanie nie lada atrakcja.

Dla turystów i mieszkańców to będzie obowiązkowy punkt na mapie ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Jak informuje właściciel Kurza Góra Ośrodek Narciarski:

– Przejeżdżając obok naszego ośrodka, na pewno zauważyliście, że coś się dzieje… Koniec domysłów! – podaje Kurza Góra. – Na zdjęciach możecie zobaczyć wieżę widokową Krynica-Zdrój, która ma blisko 50 metrów wysokości, a prowadzi do niej ponad kilometr drewnianej ścieżki! Jak na razie jest to jedyna taka wieża w Polsce, ale już niedługo… Bliźniacza wieża stanie na terenie naszego ośrodka!

Obiekt powstanie przy ośrodku narciarskim Kurza Góra, największym tego typu w północnej Polsce. Wśród funkcjonujących tutaj atrakcji dodatkowych można wymienić lodowisko i kompleks tubingowy. Teraz istniejącą infrastrukturę uzupełni ogromna wieża widokowa.

Obiekt w Kurzętniku będzie budowany na podobieństwo istniejącej już wieży widokowej w Krynicy-Zdroju.  Wieża w tej miejscowości ma 49,5 metra wysokości.

– Do wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów – czytamy w oficjalnych materiałach dotyczących tej atrakcji turystycznej. – Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1 030 metrów. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

 

Na razie inwestor nie zdradza więcej szczegółów. Kiedy wieża będzie oddana do użytku? Dowiemy się w najbliższym czasie. Poinformujemy Was 🙂

Foto: Adam Olszowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.