SOLIDNE RONDO SWOJE KOSZTUJE. MIASTA OBECNIE NIE STAĆ NA JEGO BUDOWĘ?

PO TAKIM RONDZIE BĘDZIEMY JEŹDZIĆ NA CZAS BUDOWY WIADUKTU

W bieżącym tygodniu poinformowaliśmy o planach Miasta, które ogłosi przetarg na budowę ronda tymczasowego ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej. Budowa solidnego ronda wiąże się z wydatkiem ok. 2 000 000zł

Z odpowiedzi jakie udzieliło nam Miasto wynika, że najniższa oferta jaka wpłynęła przy pierwszym przetargu na budowę ronda w/w ulic wynosiła 2 500 000zł (przetarg został unieważniony). Można wywnioskować, że taka cena niekoniecznie jest zawyżona.

Budowa skrzyżowań okrężnych tyle kosztuje, co potwierdził Urząd Miejski w Iławie. Iława jest znana z dobrze wykonanej infrastruktury drogowej. Są tu duże i solidnie wykonane ronda,  budowane już 15 lat temu – Budowa podobnej wielkości ronda jak skrzyżowanie ulic Jarosława Dąbrowskiego z Konstytucji 3 Maja to koszt wahający się pomiędzy 1 800 000zł – 2 500 000zł w zależności od kosztów przebudowy urządzeń podziemnych – poinformował Roman Radtke z Urzędu Miejskiego w Iławie.

SOLIDNE RONDO SWOJE KOSZTUJE. MIASTA OBECNIE NIE STAĆ NA JEGO BUDOWĘ?
Skrzyżowanie ulic Jarosława Dąbrowskiego z Konstytucji 3 Maja. Koszt takiego ronda waha się w cenie 1 800 000zł – 2 500 000zł.

Dla przypomnienia, warto wspomnieć o ostatnim dobrze wykonanym rondzie w Ostródzie. Miało to miejsce w 2017 roku, kiedy to wybudowano rondo krzyżujące ulice Pieniężnego i 11 Listopada, jego koszt wraz z przebudową drogi wynosił 3 200 000 zł i był realizowany w partnerstwie pomiędzy Powiatem a Miastem Ostróda.

Miasta obecnie nie stać na budowę ronda z prawdziwego zdarzenia, mając na uwadze fakt, że pierwsze półrocze 2019 roku zakończyło się z deficytem w budżecie wynoszącym ponad 5 000 000zł.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.