RZĄDOWE PIENIĄDZE NA REMONT POMOSTÓW I DEMONTAŻ WYCIĄGU NART WODNYCH?

Burmistrz Ostródy poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, na co chce przeznaczyć 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tematem konferencji było przedstawienie koncepcji wykorzystania środków rządowych przyznanych Ostródzie w ramach tzw. „bonu inwestycyjnego”.

Plan obejmuje kilka etapów. Pierwszy to renowacja pomostów: przy wyciągu nart wodnych, na plaży miejskiej, plaży sędziowskiej, skrzyżowaniu dróg wodnych i pomoście głównym z altaną. Zwrócono również uwagę, że przystań Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej nie spełnia standardów i wymaga modernizacji. Projekt obejmuje również demontaż zamkniętego wyciągu nart wodnych.

Burmistrz zapowiedział też konsultacje społeczne w sprawie zadysponowania środków.

5 komentarzy

Tak kończą się inwestycje “na siłę wydajmy unijne pieniądze” (nowa choroba władzy: wskaźnik wykorzystania funduszy unijnych). Programy unijne przewidują pieniądze na inwestycje, lecz nie na ich dalsze utrzymanie (np. remonty po 5-7 latach). Jak się okazuje na te cele nie stać już samorządów. Inwestycja mogłaby odnieść sukces, gdyby choć w części zarobiła na siebie. A tak, dla aktualnej władzy, najważniejsze to przecięcie wstęgi, zdjęcia, filmy,… w mediach (dawniej spust surówki z wielkiego pieca), a później umysł już nie ogarnia, no bo i po co? Jeśli zjawia się człowiek myślący finansowo, to okazja do zniszczenia go, a przecież to tylko zwykły brak wyobraźni poprzedniej władzy.

Jak można demontować wyciąg? Sport rośnie w sile , tylu turystów …. straszne mam nadzieje ze zmienia zdanie

Dlatego jak przyjechała delegacja z Chorwacji, która dopiero co wchodziła do UE, to od razu pytali się ile kosztuje utrzymanie stadionu, amfiteatru, nart itp. Włodarze milczeli.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.