STAROSTA OBURZONY. NIELEGALNA PRÓBA DEMONTAŻU SŁUPA REKLAMOWEGO?

STAROSTA OBURZONY. NIELEGALNA PRÓBA DEMONTAŻU SŁUPA REKLAMOWEGO?

Konflikt pomiędzy ostródzkimi władzami trwa. Poniżej pismo ws. próby nielegalnego demontażu słupa reklamowego na powiatowym pasie drogowym.

Drodzy mieszkańcy,

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji dotyczących usuwania słupów reklamowo-informacyjnych z pasa drogi powiatowej, przedstawiam Państwu poniżej faktyczno-prawny stan poruszanej sprawy. Każdy urząd winien stać na straży prawa i równo traktować wszystkie strony postępowania bez względu na to czy jest to klient indywidualny czy instytucja. I tak też stało się w tej konkretnej sprawie. W dniu 5 lutego br. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie został poinformowany o nielegalnym zajęciu pasa drogowego przez Gminę Miejską Ostróda w ciągu dróg powiatowych.

Celem wyjaśnienia tej informacji ZDP w Ostródzie niezwłocznie zwrócił się pismem do Burmistrza Miasta Ostróda, z prośbą o udzielenie informacji w tym zakresie. Dnia 26 lutego br. w godzinach południowych pracownicy ZDP w Ostródzie zauważyli na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Czarnieckiego pracowników jednej z lokalnych firm budowlanych, którzy przystępowali do prac zmierzających do usunięcia słupa reklamowego o konstrukcji betonowej, jednego z tych co do których legalność usytuowania była wątpliwa. Najwyraźniej Gmina Miejska Ostróda wybrała inny sposób rozwiązania problemu zamiast odpowiedzi na pismo wystosowane przez ZDP w Ostródzie, samodzielnie przystąpiła do demontażu problematycznych słupów. Biorąc pod uwagę fakt, że ani Gmina Miejska Ostróda, ani wykonawca nie posiadali decyzji administracyjnej uprawniającej do zajęcia pasa drogowego celem prowadzenia prac związanych z usunięciem słupów, opuścili pas drogowy i odstąpili od demontażu słupów.

W efekcie końcowym dnia 28 lutego br. wykonawca, któremu Gmina Miejska Ostróda zleciła usunięcie słupów, wystąpił z wnioskiem do ZDP w Ostródzie o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.

Dnia 3 marca br. taka decyzja została wydana określając Gminę Miejską Ostróda jako inwestora a jedną z ostródzkich firm jako wykonawcę. Niestety z przykrością stwierdzam, że osoby zaangażowane w rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, robią to w sposób celowy i uporczywy. Z premedytacją próbują zdyskredytować moją osobę oraz publiczną funkcję jaką pełnię.

Drodzy mieszkańcy, pomijając moją osobę oraz pełnioną przeze mnie funkcję, zwrócić należy uwagę na fakt, że to niestety czytelnicy-mieszkańcy mimowolnie stają się zakładnikami zafałszowanych, nierzetelnych wiadomości. Dlatego też czuję się zobowiązany do zdementowania tych nieprawdziwych i niepotwierdzonych informacji.

Nie ukrywam, że jestem zdumiony całą tą sytuacją, która niestety godzi w mieszkańców. Słupy reklamowo-informacyjne od niepamiętnych czasów służyły właśnie mieszkańcom, jako źródło informacji o bieżących wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych oraz sportowych itp. Komu one nagle zaczęły przeszkadzać, na czyj wniosek zaczęły być one demontowane odpowiedź jest prosta i jednoznaczna.

Starosta Ostródzki

1 comments

Słupy informacyjne w mieście są potrzebne i powinny pozostać. Dobrze wpisują się w architekturę miasta i spełniają swoją rolę.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.