SZPITAL W OSTRÓDZIE DOSTANIE NOWOCZESNY SPRZĘT ZAKUPIONY PRZEZ WOŚP

SZPITAL W OSTRÓDZIE DOSTANIE NOWOCZESNY SPRZĘT ZAKUPIONY PRZEZ WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włącza się w walkę z koronawirusem, ponownie doposażając placówki medyczne. Do zamówionych już łóżek do intensywnej terapii, Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB) i analizatora laboratoryjnego dołączają specjalistyczne kardiomonitory o wartości 4,3 miliona złotych.

Przypomnijmy, jest to już kolejna partia sprzętu zamówiona przez WOŚP z myślą o placówkach prowadzących walkę z koronawirusem. Kilka dni temu sfinalizowany został zakup 150 łóżek do intensywnej terapii, z kolei w weekend Fundacja złożyła zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB), zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych wirusem. W trybie przyspieszonym dokonywany jest również zakup specjalistycznego analizatora laboratoryjnego do Centralnego Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi, który pozwoli na analizowanie większej ilości testów na koronawirusa.

W sumie całość zaangażowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walkę z epidemią koronawirusa wynosi już około 24 miliony złotych. Wszystkie zakupy dokonywane są w oparciu o konsultacje z Ministerstwem Zdrowia.  

Kochani, Bardzo dziękujemy za tak niesamowity odzew na nasz apel wsparcia Funduszu Interwencyjnego WOŚP (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny). Na naszych stronach tyka licznik i robi to z fantastyczną szybkością! Pierwszych 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii dosłownie za kilkadziesiąt godzin ruszy do szpitali jednoimiennych. Za moment kolejna partia 100 łóżek, które właśnie są w Polsce, składane i oklejane serduszkami WOŚP, także pomknie do wytypowanych przez Fundację i Ministerstwo Zdrowia szpitali.

Fundacja zamówiła dzisiaj 37 respiratorów. Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia. Jest też kolejna dobra wiadomość. Firma Philips podarowała nam 25 ultrasonografów z opcją badania klatki piersiowej. Super!!!

Dzisiaj skupiamy się mocno nad organizacją logistyki przywozu naszego pierwszego zamówienia na 50 000 pakietów indywidualnej ochrony biologicznej oraz 50 000 masek ochronnych. Ale także finalizujemy osobny kontrakt na maseczki chirurgiczne – 500 000 sztuk! Każda godzina jest dynamiczna. Jutro także pracujemy! Zobaczcie, jak pięknie wyglądają łóżka i oby każdy pacjent, który będzie z nich korzystał, wrócił szczęśliwie do domu! W momencie kiedy piszę te słowa, o godzinie 10:00, na naszym funduszu interwencyjnym (https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny) jest 6.367.790,00 złotych, w tym Wasze wpłaty przez internet – 744.470,00 złotych. Dziękujemy! – pisze dziś Jurek Owsiak.

Szpital w Ostródzie  dostanie nowy sprzęt medyczny. WOŚP pomaga w walce z pandemią. Warto pomagać. Warto sięgnąć pamięcią, ile WOŚP już pomogło polskiej służbie medycznej!!!

Przypomnijmy, iż 13 marca resort zdrowia opublikował aktualną listę jednoimiennych szpitali, które mają być gotowe na przyjmowanie pacjentów z COVID-19. Ostatecznie znalazło się na niej 21 placówek. W województwach: śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim wytypowano po dwie placówki, w pomorskim – trzy, a w pozostałych – po jednej.

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu;
 • Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu;
 • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Puławach;
 • Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim;
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu;
 • Szpital Uniwersytecki w Krakowie;
 • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie;
 • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu;
 • Centrum Medyczne w Łańcucie;
 • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży;
 • 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku;
 • Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie;
 • Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie;
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach;
 • Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu;
 • Szpital w Starachowicach;
 • Szpital w Ostródzie;
 • Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II w Elblągu;
 • Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
 • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Poznaniu;
 • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie.

Pierwszych 50 nowoczesnych łóżek do intensywnej terapii dosłownie za kilkadziesiąt godzin ruszy do szpitali jednoimiennych. Za moment kolejna partia 100 łóżek, które właśnie są w Polsce, składane i oklejane serduszkami WOŚP, także pomknie do wytypowanych przez Fundację i Ministerstwo Zdrowia szpitali.

Fundacja zamówiła dzisiaj 37 respiratorów. Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia.

Firma Philips przekaże nam 25 zestawów ultrasonograficznych z opcją badania jamy brzusznej, płuc oraz serca o łącznej wartości ponad 1 mln PLN. Super!!! – dodaje J. Owsiak

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.