W KRAJU WPROWADZONO STOPIEŃ ALARMOWY ALFA

W KRAJU WPROWADZONO STOPIEŃ ALARMOWY ALFA

Na terenie prawie całego kraju obowiązuje 1. stopień alarmowy Alfa. Jego wprowadzenie jest związane z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia  obozu koncentracyjnego  Auschwitz-Birkenau, w których wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz zagraniczni goście.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie podał w komunikacie, że Alfa obowiązuje od północy 23 stycznia do północy 29 stycznia. Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia.

W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. O każdej sprawie powinno się informować policję.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych, w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA.

Źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.