W NIEDŁUGIM CZASIE OSTRÓDZKI SZPITAL POWINIEN WRÓCIĆ NA DAWNE TORY

SZPITAL PUSTOSZEJE. CAŁA PLACÓWKA BĘDZIE ODDZIAŁEM ZAKAŹNYM

Wiele wskazuje na to, że niedługo ostródzki szpital powinien zostać przekwalifikowany ponownie na powiatową placówkę medyczną.

Wpływ na to mają dwa czynniki – W naszym regionie zachorowań na covid-19 jest naprawę niewiele (raptem kilkadziesiąt) i na chwilę obecną żaden mieszkaniec powiatu ostródzkiego nie ma potwierdzonej choroby.

Będziemy ograniczać liczbę szpitali jednoimiennych. Nie wszystkie jednak zostaną zlikwidowane, analizowana jest możliwość uruchomienia w niektórych z nich innej działalności szpitalnej – twierdzi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Wiceminister wyjaśnia, że rola szpitali jednoimiennych w systemie ochrony zdrowia jest analizowana przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia i wojewodów.

Pierwsze decyzje są już podejmowane i będziemy ograniczali liczbę szpitali jednoimiennych w tych regionach, w których rzeczywiście jest to możliwe, czyli najczęściej w tych, w których występuje więcej niż jeden taki podmiot – informuje Gadomski. Dodaje, że analizowane są też takie zmiany organizacyjne, aby w części szpitali jednoimiennych wyodrębnić działalność zakaźną i uruchomić inną działalność szpitalną.

Ale też warto podkreślić, że jesteśmy po kilku etapach poluzowań – chcielibyśmy tę gotowość jednak w tych szpitalach jeszcze zostawić. Wolimy chuchać na zimne, wolimy, żeby one rzeczywiście się nie zapełniły, ale podchodzimy do tych decyzji stopniowo i raczej ewolucyjnie – zaznacza Gadomski.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.