WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY RYBACKIEJ

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY RYBACKIEJ

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej z Nowego Miasta Lubawskiego prowadzą cykliczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wędkarzom i osobom przebywającym w okolicach jezior oraz ograniczenie nielegalnego połowu ryb.

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku od lat współpracują z funkcjonariuszami Straży Rybackiej z Nowego Miasta Lubawskiego i prowadzą wspólne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wędkarzom i osobom przebywających w okolicach jezior. Ich celem jest również ograniczenie nielegalnego połowu ryb.

W miniony piątek (01.05) przeprowadzili kolejną wspólną akcję. Funkcjonariusze kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz sposobu jego prowadzenia. Sprawdzali, czy przebywające na jeziorach i w ich pobliżu osoby nie popełniają wykroczeń i czy posiadają odpowiednie wyposażenie, np. kapoki. Badali również trzeźwość osób przebywających na wodzie. Zwracali również uwagę, czy mieszkańcy stosują się do przepisów porządkowych związanych z epidemią koronawirusa.

W trakcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze nałożyli łącznie 18 mandatów karnych za złamanie przepisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym oraz nieprzestrzeganie przepisów porządkowych.

źródło: KPP Ostróda

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.