WSPOMNIENIA A. ZAPAŚNIK – BARON O CENTRUM KULTURY W OSTRÓDZIE

ANNA ZAPAŚNIK-BARON NAGRODZONA NA GALI "KOBIETY Z CHARAKTEREM"
Dziś na naszą skrzynkę redakcyjną dostaliśmy wiadomość od byłej pracownicy Centrum Kultury w Ostródzie – Anny Zapaśnik – Baron.

Pani Ania chciała się podzielić z naszymi czytelnikami swoimi przemyśleniami. Poniżej wklejamy oryginalną wiadomość:
TO WARTO WIEDZIEĆ! O TYM WARTO PAMIĘTAĆ!
Szalejący wirus, doprowadził nie tylko do zachorowań i zgonów, ale
do chaosu ,zastoju wielu dziedzin gospodarczych. W Ostródzie wystarczyło10 miesięcy, aby doprowadzić instytucje kultury do całkowitego niebytu.

Zwolnienie starej doświadczonej kadry , niepodpisanie umów z instruktorami, którzy od ponad 25 lat, za symboliczne umowy śmieciowe stanowili o matrycy programowej. Zniszczenie Kapitału Ludzkiego ,który jest bazą najistotniejszą w kulturze, w Ostródzie nic nie znaczy. To zniszczenie odbywało się z uśmiechem na ustach za 9 tys. miesięcznie.

Dobrze, że przestano dyskryminować osoby ze statusem emerytów. Podobno zatrudniono emerytkę, w kadrach instytucji kultury. To dobrze ,bo o kompetencjach nie decyduje wiek, ani uśmiech ,ani „namaszczenie z nadania”. To wszystko ma krótkie nogi i jak widać wystarczyło 10 miesięcy, aby dobić to co było ,bez propozycji nowej.

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru! 27 Marca!  Temat szczególnie mi bliski .Piwnica pod Baronami”, teatralna grupa powołana za dyrekcji, Juliana Pawłowskiego, zostawiła spektakl teatralny ,MORALNOŚĆ w SIECI.
Spektakl dofinansowany w100% przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mogę powiedzieć ,że w jakiś sposób też byłam sponsorem realizacji ,gdyż po wielu negocjacjach otrzymałam ,za 5 i pół miesiąca pracy otrzymałam 6 tys. brutto i to wyłącznie z projektu, który pisałam ,jako pracownik etatowy. Co stanowiło ok.1200zł brutto miesięcznie/za koordynacje projektu ,reżyserię scenografie ,reklamę, organizacje prób ,raport merytoryczny. Nie tylko wiedza, kompetencje nie liczą się, ale obyczaje też wołają o pomoc! Po realizacji autorskiego projektu, ani realizatorzy ,ani wykonawcy ,ani ja nie usłyszeliśmy ze strony Beneficjenta słowa: Dziękuje!!

Kochani Realizatorzy i Wykonawcy spektaklu MORALNOŚĆ W SIECI, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ,życzę Wam nie rezygnowania z miłości do teatru, wszelkiego dobra i szukania w nowej pandemicznej rzeczywistości sposobu na wyrażanie siebie poprzez sztukę, wszelaką ,bo teatr to synteza sztuk: muzyka, taniec, plastyka no i słowo! Wszystkich Miłośników Melpomeny ,a szczególnie Twórców i odtwórców MORALNOŚCI w SIECI pozdrawiam z okazji wspólnego Święta! MORALNOŚĆ W SIECI – AKT I

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.