ZAMIAST ODPOCZYWAĆ – POSPRZĄTALI BRZEG I NABRZEŻE JEZIORA

ZAMIAST ODPOCZYWAĆ - POSPRZĄTALI BRZEG I NABRZEŻE JEZIORA

W drugą sobotę lipca odbyła się kolejna akcja sprzątania nabrzeża i brzegu Jeziora Drwęckiego w Ostródzie.

Wszystko za sprawą osób, którym śmieci i nieporządek w przyrodzie nie jest obojętny. Właściciel kolejowej wieży ciśnień przy ul. 11-go Listopada w Ostródzie – Sylwester Pepel, Bruno z Ostródy oraz Państwowa Straż Rybacka zorganizowały kolejną akcję sprzątania tego, o co każdy z nas powinien dbać. Przyroda jest nieodzownym elementem naszego życia i to właśnie o nią powinniśmy dbać najbardziej. Nasze dzieci, wnuki powinny podziwiać czystą przyrodę a nie zarośnięte śmieci. Zanieczyszczenie (odpadami, które niektórzy z nas zostawiają) działa także destrukcyjnie na cała faunę i florę. Niestety, nie każdy o tym pamięta…

Przy linii brzegowej jeziora, praktycznie co jeden metr można było natknąć się na puste opakowania po żywności czy napojach. Plastikowe opakowania (w zależności od rodzaju materiału) rozkładają się nawet kilkaset lat… Czy to bezmyślność, brak wiedzy, głupota czy zwykła niedbałość sprawia, że na każdym kroku można natrafić na śmieci? Miałeś siłę przynieść? Wynieś je z powrotem!!!!

Grupa pomysłodawców i wolontariuszy postanowiła sobotę spędzić na oczyszczaniu terenu w Ostródzie. Przez sześć godzin oczyścili linię brzegową i nabrzeże Jeziora Drwęckiego za dawnym Klubem Sokoła.  W przeważającej większości były to opony, butelki i puszki po alkoholu, opakowania i folie po żywności oraz…. opakowania po zanętach i akcesoria wędkarskie! Tak, to właśnie pseudo-wędkarze tak dbają o środowisko!

Ich działania są tylko namiastką, bowiem śmieci jest sporo, a każdego dnia ich przybywa. My jesteśmy pełni podziwu, kibicujemy im i promujemy taką postawę. Swoją obecnością także wspieramy i promujemy tego typu działania. Oby więcej takich ludzi! Brawo!

Kolejna akcja już niebawem!

Red.

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.