ZAMKNIĘCIE DROGI NA ODCINKU WILAMOWO – DOBROCIN

SKANSKA S.A. jako generalny wykonawca kontraktu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Małdyty Morąg” informuje, że w okresie od 16.08.2017r. do 15.09.2017r. wprowadzone zostanie czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Wilamowo – Dobrocin w km 30+350 – 33+ 300 oraz na odcinku Antoniewo – Morąg 37+570 – 38+700.

Objazd został wyznaczony według zatwierdzonego i złączonego schematu drogą- (Małdyty-stara 7 -Pasłęk- Kwitajny-Morąg). Z uwagi na fakt, iż na istniejącej DW Małdyty-Morąg obowiązuje ograniczenie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej RMC powyżej 15 ton i po ustaleniu z zarządca drogi, objazd jest wyznaczony tylko dla pojazdów o RMC do 18 ton.
Dojazd mieszańców Dobrocina możliwy jest przez Kudypy-Jędrychówko.
Przy odcinkowym zamknięciu drogi wojewódzkiej, Wykonawca zamierza wykonać szereg robót niebezpiecznych w tym przede wszystkim te związane z głębokimi wykopami tj; II etap przepustów pod koroną drogi i wymiany gruntu.
Wykonywanie tego typu prac przy ruchu wahadłowym po którym odbywa się ciężkich ruch tranzytowy jest bardzo niebezpieczne i niesie ze sobą szereg problemów technologicznych. Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników wykonawcy oraz pozostałych użytkowników drogi zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.