ZATRZYMALI DO KONTROLI PĘDZĄCE AUTO. W ŚRODKU KOBIETA ZE SKURCZAMI PORODOWYMI

ZATRZYMALI DO KONTROLI PĘDZĄCE AUTO. W ŚRODKU KOBIETA ZE SKURCZAMI PORODOWYMI

W niedzielę (08.07.2018) rano dwóch policjantów z olsztyńskiej drogówki pełniło służbę radiowozem nieoznakowanym na drodze krajowej nr 53.

Po godz. 8:00 na wysokości Marcinkowa  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego VW, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Jechał 120 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 90 km/h. Już na początku kontroli kierujący autem mężczyzna był rozemocjonowany. Jak się okazało w samochodzie leżała jego żona w bardzo zaawansowanej ciąży. A w zasadzie na jej finiszu, ponieważ zaczęły się jej skurcze porodowe i mężczyzna chciał jak najszybciej zawieźć ją do szpitala przy ul Jagiellońskiej. Policjanci świadomi tego, że zdenerwowany kierowca może spowodować zagrożenie na drodze i  że drogi w Olsztynie przez prowadzone roboty mogą być miejscami zablokowane, z uwagi na stan wyższej konieczności, w trosce o zdrowie i życie zarówno rodzącej matki, jak i jej dziecka, zdecydowali się pomóc małżeństwu w szybkim przedostaniu do szpitala. Sierż. Michał Kałużyński i podkom. Krzysztof Piotrowski używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez blisko 20 km eskortowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala. Na miejscu czekał na nią powiadomiony wcześniej zespół medyczny.

1 comments

Hahaha. Jak bym czytała moją historię z początku tego roku. Tylko nas nikt nie zatrzymał. Nie wiem ile jechaliśmy najszybciej ale prawko by zabrali…. Krwawiłam i myśleliśmy tylko o życiu dziecka. Niestety u nas w mieście nie ma oddziału ginekologicznego… szczęśliwie dojechaliśmy, stwierdzili akcję ogrodową. Urodziłam zdrowa córkę i dziękuję Bogu, że dojechaliśmy i nie zrobiliśmy nikomu krzywdy w tej stresującej sytuacji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.